سفرهای نوروزی با وسیله‌ای ایمن وکم‌هزینه

از این‌رو توسعه حمل‌ونقل ریلی حتی در دولت تدبیر و امید نیز مورد توجه قرار گرفته و افزایش سهم بخش ریلی در ترانزیت کالا و اتصال تمامی نقاط کشور به ویژه قطب‌های صنعتی به شبکه ریلی از برنامه‌های دولت است.
 
به گزارش خبرنگار تین‌نیوز تبدیل شدن به یکی از کشورهای ترانزیتی در منطقه با گسترش مسیرهای ترانزیتی ریلی در کریدورهای بزرگ در شمال، جنوب، غرب و شرق کشور نیز از اهدافی است که رئیس‌جمهوری آن را در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار داده است.
 
نوروز ریلی
در همین راستا مدیرکل راه‌آهن شمال کشور(ساری) از ضریب اشغال ۸۵ درصدی قطارهای نوروزی این ناحیه خبر می‌دهد: راه‌آهن شمال این ظرفیت را دارد که بار ترافیکی جاده‌‌ای را در شمال کشور به ریل انتقال دهد تا از میزان بالای تصادف‌های رانندگی نیز کاسته شود.
 
پیش از این یوسف گران پاشا در گفتگو با خبرنگاران گفته بود؛ راه‌آهن شمال دارای 420 کیلومتر حوزه استحفاظی است که در سال 92 خط گرگان-اینچه برون به طول 80 کیلومتر به آن اضافه شده و در این حوزه استحفاظی قرار گرفته است.
 
گران پاشا با بیان اینکه ۱۶ رام قطار ایام نوروز با ظرفیت مجموع روزانه ۵۷۰۰ مسافر در ناحیه شمال(ساری) تردد داشت٬ گفت: در پیک سفر نوروزی که ۲۵ اسفندماه ۹۴ آغاز شد و تا امروز نیز ادامه دارد٬ اشغال ظرفیت قطارها به اوج خود رسید و در برخی روزها شاهد جابه‌جایی ۵۲۰۰ مسافر در ناحیه شمال بوده‌ایم.
 
 سهم راه‌آهن در بخش بار و مسافر در کشور که به ترتیب 10 و 11 درصد است که برای توسعه سامانه حمل‌ونقل ریلی و افزایش سهم راه‌آهن در جابه‌جایی مسافر و بار باید توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های ریلی از سوی مسوولان کشوری شود .
 
 
وی اضافه کرد: پرترافیک‌ترین خطوط ریلی در ناحیه شمال٬ مسیر ریلی ساری-مشهد٬ گرگان-پل سفید٬ گرگان-ساری-تهران بودند و قطارهای محلی نیز در برخی روزهای عید نوروز ظرفیت‌شان تکمیل شد. در این ایام به‌طور متوسط ضریب اشغال قطارهای نوروزی ناحیه شمال بالای ۸۵ درصد بوده است.
 
ظرفیت توسعه موجود است
مدیرکل راه‌آهن شمال کشور با تأکید بر اینکه در برخی محورهای ناحیه شمال کشور این ظرفیت وجود دارد که چند رام قطار جدید به ناوگان فعلی اضافه شود٬ یادآور شد: برای مثال اگر در مسیر محلی پل سفید-گرگان دو رام قطار جدید اضافه شود مسافران این مسیر حتما استقبال خواهند کرد.
 
گران پاشا درباره این موضوع که آیا زیرساخت‌های ریلی ناحیه شمال این آمادگی را دارد که بار ترافیکی جاده را به ریل منتقل کند یا خیر٬ گفت: در حال حاضر این ظرفیت در ناحیه شمال کشور وجود دارد و باید با تبلیغ و فرهنگ‌سازی کاری کرد که بار بیشتری از ترافیک جاده‌ای در محورهای شمال کشور به ریل انتقال پیدا کند. در حال حاضر بیشترین تصادفات و تلفات رانندگی در محورهای شمالی رخ می‌دهد که اگر این بار جاده‌ای به حمل‌ونقل ایمن ریلی منتقل شود قطعا از میزان تلفات کاسته خواهد شد.
 
وی تأکید کرد: البته در کنار این زیرساخت‌ها باید شرایط را طوری رقم زد که با افزایش سرعت قطارها٬ مردم استقبال بیشتری از حمل‌ونقل ریلی کنند. در حال حاضر به دلیل پیچ و سراشیبی مسیر تهران-ساری حرکت قطار در این مسیر ۸ الی ۹ ساعت به طول می‌انجامد در حالی‌که در مسیر جاده‌ای پیمودن این مسیر حدود ۴ ساعت زمان می‌برد.
 
ایستگاه‌های جدید در راه است
این مقام مسوول در شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: قطارهای ناحیه شمال مسافران خاص خود را دارد و برخی افراد گاهی شب هنگام با این قطارها به تهران یا اقصی نقاط کشور سفر می‌کنند تا به کار خود رسیدگی کنند.
 
 
مدیرکل راه‌آهن شمال کشور با یادآوری اینکه در ایام عید جز یک مورد برخورد قطار بر روی پلی در نزدیکی محمودآباد با یک خانم مسن که منجر به فوت شدن وی شد٬ حادثه دیگری رخ نداد٬ افزود: این پل فقط مخصوص عبور قطار است که به دلیل جاری شدن سیل در جاده، برخی افراد روی پل آمده بودند که پس از ورود قطار بر روی پل تمام افراد به حاشیه ریل رفتند ولی متأسفانه این خانم مسن به دلیل کهولت سن در جابه‌جایی کُند عمل کرد که قطار به او برخورد کرد و منجر به فوت شدن او شد.
 
 
گران پاشا پیش از این نیز با اشاره به اینکه اکثر ایستگاه‌ها و سکوها و نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بازسازی خوبی انجام شده گفته بود: در نظر دارند ایستگاه‌های ساری و قائمشهر با توجه به حجم بالای مسافران تخریب و ایستگاه بزرگی به جای آن ساخته شود که کارهای مقدماتی این دو پروژه از جمله تامین اعتبار به‌میزان 60 میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار انجام شده و انشاالله در آینده نزدیک شاهد کلنگ‌زنی این دو پروژه خواهیم بود.