راه اندازی واگن ویژه بانوان برای خط تهران- مشهد

با برنامه ریزی های انجام شده از سوی شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا (ع) و همکاری  راه آهن جمهوری اسلامی ایران از روز دوشنبه شانزدهم فروردین ماه سال جاری ، برای اولین بار در کشور سالن ویژه بانوان در مسیر تهران – مشهد و بالعکس در قطارهای نور راه اندازی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پس از استقبال گسترده از کوپه های  ویژه بانوان در قطارهای نور و سایر شرکت های ریلی ، با پیگیری و رایزنی مدیران شرکت نورالرضا و اخذ مجوز از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ، سالن ویژه بانوان  توسط قطارهای نور ، راه اندازی می شود.

این سالن ها از روز دوشنبه این هفته به قطار نور تهران – مشهد و بالعکس متصل و وارد سیر خواهد شد.
گفتنی است ، علاوه بر امکانات ویژه همه قطارهای نور  در این سالن می توان به وجود میهمانداران خانم با تحصیلات و داشتن تسلط به زبان انگلیسی در سطوح بالا برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مسافرانو همچنین ممنوعیت ورود آقایان به این سالن اشاره کرد.

شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا  یکی از شرکت های وابسته به گروه حمل و نقلی توسعه ترابر ایرانیان، با داشتن 54 واگن لوکس مسافری، 5 واگن رستوران و 5 واگن مولد برق از سال 90 یکی از بهترین قطارهای مسافری کشور بوده و در مسیرهای مختلف در حال خدمت رسانی است.

واگن های مسافری این شرکت با دارا بودن بالشتک هوایی در بخش آلات ناقله که تنها واگن با این قابلیت در راه آهن جمهوری اسلامی است و همچنین تجهیز سیستم ترمز به سه دیسک، راحتی سفر و آرامش و ایمنی بیشتری را نسبت به دیگر واگنها تأمین کرده و با توجه به نوع طراحی و ساخت، واگنهای مسافری نور تنها واگنی است که امکان سیر با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت را دارا است.